UNIWERSALNE ZŁĄCZKI SKŁADANE DO RUR SZTYWNYCH I KARBOWANYCH – NOWOŚĆ W OFERCIE AKS

Produkty AKS Zielonka oraz AKS Elektro od lat służą ochronie instalacji i wykorzystywane są przy prowadzeniu tras kablowych w budownictwie jednorodzinnym, wielomieszkaniowym, przemysłowym, użyteczności publicznej jak również w przemyśle. Oferta rozwiązań systemowych prowadzenia przewodów została powiększona o nowe akcesoria.

  • Łącznik Prosty Składany (LPS) doskonale służy jako kompensacja rozszerzalności liniowej rur.
  • Trójnik (TRS) pozwala na prostopadłe poprowadzenie instalacji.

Produkty dostępne są obecnie w kolorze białym i szarym oraz w średnicach: 16, 20 i 25 mm, ale producent nie wyklucza powiększenia gamy dostępnych wymiarów.

Łączniki można stosować zarówno z rurami karbowanymi jak i sztywnymi. Zakończenie w kształcie ząbków zapewniają mocniejszy zacisk na osłonowych rurach karbowanych. Stożkowa budowa wnętrza umożliwia łączenie rur sztywnych. Przekroje umożliwiają również łączenie rur karbowanych ze sztywnymi.

Złączki składają się z dwóch, osobnych części, co redukuje konieczność przeciągania okablowania w trakcie instalacji, skracając czas montażu.

Zamknięcie oparte jest na wygodnym mechanizmie zatrzaskowym, gwarantującym niezawodną blokadę poszczególnych elementów instalacji. Otwarcie złączek, w celu korekty instalacji, możliwe jest przez wciśnięcie zatrzasków do wewnątrz.